Opencart için yada e-ticaret için dersek daha doğru olur ödeme yöntemlerinin önemli bir rolü vardır. Kurduğumuz opencart sürümlerinde ücretsiz olarak kullanabileceğimiz kapıda ödeme, ücretsiz ödeme ve banka havalesi ile ödeme yöntemleri mevcuttur. Ek olarak sanal pos ve diğer ödeme yöntemleri eklenebilir. Sanal pos biraz sıkıntılı olsada aslında iyzico ile kredi kartıyla ödeme almak o kadar da zor değil. İyzico, farklı alanlarda hizmet veren çeşitli büyüklüklerdeki e-ticaret şirketlerine, kolay ve güvenli ödeme yönetimplatformu sunan bir ödeme yöntemidir.

Üstelik ücretsiz olarak iyzico ödeme yöntemini sitenizi ekleyebilirsiniz. İyzico ödeme modülünün kurulumu da oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken kullandığınız sürüme uygun iyzico ödeme modülü indirip hostunuza yükledikden sonra panelinizden ödeme yöntemlerine gelerek iyzico id nuramanızı yazmak ve modülü aktif duruma getirmektir. Opencart 2x ve 3x için ayrı ayrı iyzico modülleri vardır fakat daha eski 1.5x sürümü kullananlar malesef sürümlerini güncellemek zorundalar.

Opencart iyzico modülünüzü buradan indirebilir ve sitenize kurabilirsiniz. Kurulum hakkında daha ayrıntılı bilgi yine aynı sayfada mecuttur. Kafanıza takılan ve cevap bulamadığınız herhangi bir sorun olursa sayfa altında yorum bırakmanız yeterlidir.